Házená

» » 20. říjen 2017
  • 18.10.2017

Ve středu 18. 10. se žáci naší školy zúčastnili okresního finále v házené a nutno podotknout, že zanechali pořádnou stopu.

Tým ve složení Jarošík, Gabčo, Dvořák, Mourek, Šmolík, Novák, Zbuzek, Lukašík, Vápenka Mi. a Vápenka Ma. se ve skupině postupně utkal se ZŠ Jižním Předměstí, Radnice, ulice Míru a Mirošov. Po úvodní porážce 1:4 s pozdějšími vítězi (Jižní předměstí) přišla remíza proti Radnicím (3:3) a výhry nad ulicí Míru a Mirošovem. Naši reprezentanti tak obsadili druhé postupové místo. V semifinále narazili na ZŠ Strašice, vítěze skupiny A, kterému byli více, než jen vyrovnaným soupeřem a po prohře 1:5 nás čekal zápas o 3. místo. V něm se nám postavil do cesty původní favorit turnaje z TGM a zaslouženě vyhráli.

Avšak 4. místo je obrovským úspěchem a ukázkou bojovnosti našich žáků, neboť házenkářský míč viděli v září poprvé v životě.