Významné dny v naší školní jídelně

» » 8. říjen 2018

Během roku si můžeme připomenout několik významných dnů, které jsou spojeny se stravováním. Proto jsem se rozhodla, že některé z nich přiblížíme našim strávníkům.

Jako první jsme zařadili tolik oblíbenou čokoládu. Den připadal na 13. září a strávníci byli mile překvapeni. Náš tým ani nestačil doplňovat pultík s dezerty. V prostorách školní jídelny byly také vyvěšeny informace o vzniku a původu čokolády a recepty z ní. Děti z první třídy měly možnost po výdeji oběda ochutnat kostičky čokolády a náš objektiv vše zachytil.

V měsíci říjnu si připomeneme 4 další dny: Den vajec, Mezinárodní den výživy a chleba, Den těstovin a Halloween.

V průběhu školního roku nás ještě čeká například Světový den vody, zdraví, hygieny rukou…, Mezinárodní den celiakie, kdy vyzkoušíme bezlepkovou dietu, kterou některé z dětí musí každodenně doživotně dodržovat, Den mléka, mrkve, koktejlů a jiné..

Doufáme, že tímto zpestřením strávníky zaujmeme a budeme je inspirovat ke zkoušení nových chuťových kombinací.

Lucie Budilová, vedoucí ŠJ