Archiv událostí

Stezka v korunách stromů

» » 18. květen 2011
  • 17. 5. 2011

V rámci projektu Les ve škole, škola v lese vyjeli žáci 2. stupně naší školy na exkurzi do Národního parku v Bavorském lese.

Cesta autobusem nám uběhla rychle, jen někteří žáci měli problémy s následky důkladného dodržování pitného režimu, a tak jsme museli stavět těsně před cílem naší cesty na parkovišti u lesíku.

Po příjezdu jsme se šli projít po stezce v korunách stromů. Celá stezka měří 1 300 metrů. Bohužel si občas někdo spletl procházku se závodem o to, kdo bude dřív nahoře, a tak se okolní krajinou asi moc nepokochal. Bylo na co se koukat. Pohled do korun stromů shora se hned tak nenaskytne, zajímavé byly i interaktivní prvky na stezce, kdy jsme si mohli vyzkoušet přechod části stezky po laně nebo pohyblivých prknech.

Navštívili jsme také výběhy a voliéry se zvířaty, které se stezkou sousedí.

Domů jsme se vrátili okolo půl páté plni dojmů.

A další fotografie … autor: J. Kleinhampl