Exkurze Praha

» » 21. duben 2013
  • 19.4.2013

V pátek jsme vyjeli do Prahy Holešovic na výstavu Tutanchamon, jeho hrob a poklady. Akce se zúčastnili žáci 6. – 9. třídy.

Po příchodu na výstavu jsme dostali audioprůvodce se sluchátky a dál už se každý posouval po jednotlivých částech výstavy svým tempem. Výhodou byla možnost zdržet se u toho, co nás zrovna zaujalo.

Na začátku výstavy jsme se dozvěděli základní informace o kultuře starověkého Egypta a Tutanchamonově době.

Součástí byly i dva krátké filmy, jeden o době faraonů, druhý osvětloval podmínky, za jakých prováděl britský archeolog Howard Carter své vykopávky.

V další místnosti jsme si mohli prohlédnout faraonovy poklady ve třech komorách přesně tak, jak je nalezl Howard Carter po vstupu do hrobky. Součástí byl i dokumentární hraný film o nálezu, který nás vtáhl přímo do dění tehdejší doby Carterova posedlého hledání a úspěchu.

V poslední části výstavy pak byly umístěny repliky všech nalezených předmětů.

Výstava nás zaujala a velmi názorně nám přiblížila prostředí starověkého Egypta.

Po zhlédnutí výstavy nás čekalo ještě zrcadlové bludiště a pak návrat autobusem domů.

Akce byla financována z grantu Inkluzívní škola. Projekt je spolufinancován z ESF a státního rozpočtu ČR.