Exkurze Faraonovo tajemství

» » 17. listopad 2013
  • 13.11.2013

Žáci 5. a 6. ročníku se vydali do Prahy, aby odhalili Faraonovo tajemství. Tak se totiž jmenuje interaktivní expozice v pražském Atlantis centru, domě zážitků.

Zde si aktivně vyzkoušeli, jak vypadal život nejvyšších vládců, obyčejných lidí i posmrtné obřady v Egyptě. Seznámili se se zajímavými detaily života ve starověkém Egyptě a zapsali si svá jména pomocí hieroglyfů. Po absolvování této části programu si všichni vyzkoušeli platnost mnohých fyzikálních zákonů v praxi. Postavili římský most, zhlédli laserovou show, oblékli se do velkých mýdlových bublin a zkoumali magnetické a gravitační pole. Vše formou zajímavých her a pokusů.

Velmi spokojeni se poté autobusem přesunuli na Petřín. Zde v rámci projektu Pražské věže všichni prošli bez úhony zrcadlovým bludištěm a velmi se pobavili před zkreslujícími zrcadly. Tečkou na závěr byla Petřínská rozhledna. I přes nepříznivé počasí žáci viděli ty nejzajímavější pražské stavby.

Celá akce byla uskutečněna díky projektu OPVK Inkluzívní škola – rovné příležitosti pro všechny děti a umožnila tak žákům navštívit místa pro ně určitě zajímavá, kam by se soukromě asi nikdy nevydali.