Archiv událostí

Škola v přírodě Brčálník

» » 17. říjen 2009
  • 12. –15. října 2009

Žáci šesté třídy vyjeli na pětidenní seznamovací a turistický pobyt na Šumavu. Doprovázela je paní učitelka Helešicová a pan učitel Andreovský.

V pondělí je čekal výšlap na Černé jezero. Počasí sice nebylo ideální, občas je pozlobila slabá přeháňka, šlapali však statečně a celkem urazili asi 13 kilometrů. Krátce před návratem do hotelu začalo hodně pršet a foukal silný vítr, a tak měli odpoledne před návštěvou bazénu všichni plno práce se sušením věcí. Večer proběhl ve znamení seznamovacích her. Nejvíce zaujala hra „Části těla“, při které bylo nutné držet lístek s napsanou částí těla na daném místě. Pro velký úspěch byla hra několikrát opakována.

V úterý se šlo na výšlap Špičácké sedlo, Pancíř. Sněžilo a znovu se ukázalo, že ne všichni žáci jsou dostatečně vybaveni teplým oblečením a obuví, přestože bylo výrazné ochlazení předvídáno ještě před odjezdem dětí na hory.

Ve středu si šesťáci prohlédli Železnou Rudu a odpoledne na ně opět čekalo dovádění v bazénu.

Ve čtvrtek pochod Železná Ruda, Debrník, směr na Polom, nad Samoty a návrat opět do Železné Rudy. Protože napadlo asi 10 – 15 cm sněhu, děti se cestou pořádně vydováděly.

V pátek se uskutečnilo poslední koupání v bazénu a po zabalení věcí a úklidu pokojů už následoval návrat domů. Šumava se se všemi rozloučila hustým sněžením.