Lyžařský kurz

» » 19. únor 2017
  • 6.-10.2.2017

Školní lyžařský kurz se uskutečnil v termínu od 6.2. – 10.2. 2017. Pod vedením dvou instruktorů (Mgr. Lenka Hošková a Mgr. Pavel Krásný) absolvovalo výcvik celkem 16 žáků (8 dívek a 8 chlapců) ze 7.-9. třídy.

Ubytování bylo zajištěno v hotelu Kolibřík. Praktický výcvik se uskutečnil na sjezdovce Alpalouka, dále ve ski-areálu Špičák. Sněhové podmínky byly poměrně dobré, všechny lanovky v provozu a sjezdovky každý den upravovány. Z pondělí na úterý jsme očekávali husté sněžení, díky němuž by se podmínky pro výuku zlepšily, ale bohužel se předpověď počasí nenaplnila. Přesto nebylo nic, co by nám bránilo v intenzivní výuce. Lyžovali jsme každý den a středeční odpočinkové odpoledne jsme využili k návštěvě cukrárny v Železné Rudě.

Kurz jsme zakončili závody ve sjezdovém lyžování, kdy žáci obdrželi ceny k nezaplacení (nedostupné Haribo bonbóny a čokoládové tyčinky).

Celý lyžařský kurz se nesl v přátelské atmosféře, začínající lyžaři se naučili velmi dobře základům, které mohou využít při dalších návštěvách hor, a pokročilí lyžaři vylepšovali svoji techniku jízdy a obohacovali se o nové jízdní zážitky.

Všichni žáci absolvovali kurz v dobré kondici a vzhledem k tomu, že nedošlo v celém průběhu k žádnému úrazu, je na místě vyhodnotit celý pobyt jako velice úspěšný.