Školní akce

Adaptační pobyt 6. A a 6. B na Šumavě

» » 1. říjen 2019
  • 9.-13.9.2019

Po dobrodružné cestě vlakem spojené s výlukou a přestupem na autobus jsme se před polednem ubytovali v hotelu Sirotek. Přestože nám počasí příliš nepřálo, vydali jsme se odpoledne alespoň na krátkou procházku do Železné Rudy. Společně jsme si prohlédli Enviromentální centrum, a poté nás čekala selfie hra. Ještě nakoupit nezbytné dobroty na večer a hurá vlakem zpátky do hotelu.

V úterý podnikáme celodenní výlet na Velký Javor. Počasí se naštěstí umoudřilo, a tak můžeme nechat pláštěnky v batohu. Dostat se k dolní stanici lanovky byla dřina, ale zvládli jsme to. Cestu lanovkou si většinou užíváme a kocháme se výhledy do okolí. Konečně jsme na vrcholu. Obejdeme vyhlídky a u jedné z nich vybalujeme obědový balíček z hotelu. S chutí se pouštíme do řízků. Po doplnění energie přichází čas na sestup k Javorskému jezeru. Cesta je sice kamenitá a místy to klouže, ale k cíli nakonec dojdeme všichni. Od jezera pokračujeme zpět do Alžbětína. Po cestě se ještě zastavujeme u potůčku na krátké osvěžení. Až na několik štípanců od vos dorážíme v pořádku na večeři. Jsme sice unavení, ale plní nových zážitků.

Ve středu ráno nás čeká výuka. Paní učitelka nás naštěstí netrápí příliš dlouho, a tak si ještě před obědem stihneme zahrát hru na hledání banditů. Odpoledne společně vyrážíme do Železné Rudy na káry. Následují nezbytné nákupy a návrat na večeři. Po večeři si zahrajeme ještě několik her a pak se jdeme připravit na diskotéku.

Čtvrteční den začínáme vynikající snídaní, po které následuje nezbytná výuka. Před obědem si ještě stihneme zahrát hru na ptáčky. Po poledním klidu se scházíme před hotelem a vyrážíme na další pěší výlet. Tentokrát nás čeká výšlap na Černé jezero, rozhlednu na Špičáku a Čertovo jezero. Je to sice daleko a do kopce, ale máme trénink z úterního výletu. Po večeři si zahrajeme ještě několik her a přichází čas si sbalit věci. Adaptační pobyt utekl jako voda, zítra už odjíždíme.

V pátek po snídani nás čeká ještě hodina českého jazyka a pak už rychle na vlak, který nás odveze zpět domů.