Archiv událostí

Škola v přírodě - Špičák

» » 3. říjen 2010
  • 20. – 24. 9. 2010

Cestou na Špičák jsme měli mírné problémy s dopravou kvůli výluce vlaků. Dlouho jsme čekali v Rokycanech a v Plzni nám ujel plánovaný přípoj. Aby to bylo ještě zajímavější, z Nýrska jsme jeli náhradní autobusovou dopravou. Děti reptaly, ale celkem vše snášely dobře.

Když jsme dorazili na Špičák do hotelu Sirotek, ubytovali jsme se a těšili na oběd. Byl segedýn.

Dva pokoje byly holčičí, dva klučičí. Jak uvidíte na fotografiích, na jednom z klučičích pokojů měli trochu problém s úklidem.

Odpoledne jsme se vydali na první túru. Pěšky na Hofmanky a odtud lanovkou na Pancíř. Z Pancíře jsme šli pěšky, cestou jsme hledali ztracenou peněženku a mobila. Obojí se našlo, a tak nic nezkalilo prosluněné odpoledne.

Po večeři jsme šli ještě na malou procházku.

Druhý den po snídani děti čekala tříhodinová výuka, čeština, matika a angličtina. Protože bylo nádherné počasí všichni se už viděli venku.

Po dobrém obědě (čína s rýží) a krátkém odpočinku vyrážíme na Černé jezero. Kluci blbli a namočili se, takže jsme museli procházku trochu zkrátit. Za „odměnu“ měli zkrácenou večerku.

Po večeři jsme hráli různé hry a zpívalo se při kytaře.

Třetí den jsme po nezbytné výuce a obědě (smažený sýr a hranolky) vyšli na Čertovo jezero a do Železné Rudy. Večer jsme si trochu zazpívali a pak Dominik, Sylva, Petr a Lukáš předváděli kousky ze streetdance. Dařilo se jim.

Čtvrtý den nás opět čekala výuka a po obědě jsme jeli lanovkou na Hofmanky a opět pěšky do Železné Rudy. Cestou jsme narazili na dětské hřiště a tam se dětem moc líbilo. Abychom ho však zachránili před úplnou devastací, tak jsme brzy odešli. Vrátili jsme se vlakem.

Večer byla diskotéka. Na její závěr jsme rozdali diplomy za účast, nejlépe uklizený pokoj a největší špindíry.

Poslední den jsme zabalili věci a šli na poslední procházku na Rozvodí. Zpáteční cesta vlakem už byla bez problémů.