Letní kempy - kemp 5.A a 5.B

» » 1. září 2021

Naše škola realizovala celkem pět letních kempů, kterých se zúčastnila téměř stovka žáků. Kempy byly realizovány s cílem obnovení sociálních vazeb, motivace k učení a k podpoře duševního zdraví dětí a žáků. V následujících článcích vám přiblížíme jejich náplň.

Kemp 5.A a 5.B

Kemp pro 5. A a 5.B pořádaly paní učitelka Zdvořáková společně s paní učitelkou Vítámvásovou a s pomocí zkušených táborových vedoucích Lenky Helešicové a Lucky Helešicové. Kromě žáků 5. tříd byly kempy doplněny ještě o žáky 4. třídy.

Předpověď počasí na celý týden kromě středy sice vypadala hrozivě, nakonec jsme ale měli štěstí a všude nám počasí vyšlo, lehoučce jsme zmokli až poslední den.

V pondělí jsme vyrazili do zoo Plasy, kde si děti zahrály i minigolf. Žáci měli možnost seznámit se s velkým množstvím zvířat od papoušků až po kočkovité šelmy. Největší zájem vzbuzovali lvi a tygr. Minigolf děti bavil a chutný oběd jsme si dali v místním kiosku.

V úterý nás čekaly Hořovice. Nejprve jsme zavítali do místní zámecké zahrady, kde si děti zahrály hru Získej vlajku, kterou si moc užily, a poté jsme se šli podívat do zámku na výstavu Hry a hračky, kde jsme se dozvěděli, s čím si dříve děti na zámcích hrály. Ve 12 hodin už nás očekávali na motokárách, děti si zazávodily, tento zážitek byl často jmenován jako nejlepší část programu.

Z úterka na středu jsme spali ve škole, dali jsme si večeři, hry stmelující kolektiv a část dozoru společně s panem školníkem a paní učitelkou Lenkovou zatím připravila večerní bojovku. Bojovka zanechala v dětech mnoho zážitků.

Ve středu jsme se společně nasnídali ve cvičné kuchyňce a poté jsme pracovali na výzdobě třídy. Děti vyráběly nové dekorace a moc se jim povedly. Když byly výrobky hotové, část dětí se šla věnovat sportu na hřiště a zbytek pomáhal s přípravou oběda, boloňských špaget. Po obědě a menším oddechu jsme vyrazili na krátký cyklovýlet lesem do Těškova a zpět.

Ve čtvrtek byl naším cílem Beroun, kde se děti zúčastnily vodáckého výcviku a kdo chtěl, mohl se v Berounce i vykoupat. I přes nepříliš vysoké teploty si nakonec šla zaplavat více než polovina dětí. K obědu jsme si ugrilovali kuřecí maso.

Páteční program jsme z důvodu nepříznivého počasí a unavenosti dětí upravily a místo výšlapu na rozhlednu Kotel jsme zvolily návštěvu tří menších výstav v rokycanském muzeu: Loutky, Příroda v běhu a Kostýmy a poté jsme si prohlédli rokycanské náměstí a park u Rakováčku, kde si děti opět zahrály hry na posilnění kolektivu. Závěrečnou tečkou našeho programu byl bowling, který většina dětí hrála poprvé, ale přesto se jim moc dařilo a líbilo. Na bowlingu jsme měli připravené i chutné pohoštění.

Kemp jsme si moc užili a už se těšíme na další společné zážitky.