Školní akce

Adaptační pobyt 6. třídy

» » 10. září 2021
  • 5. – 10.9.2021

Druhý zářijový týden v pondělí odjela 6. třída na tradiční adaptační pobyt na Špičák do hotelu Sirotek. Po dvouhodinové cestě vlakem a nezbytném vybalení věcí následoval oběd. Odpoledne nás čekal první výšlap nejstrmější sjezdovkou v ČR na vrchol Špičák, nahoře odpočinek, nezbytné občerstvení, rozhledna a zpět po modré sjezdovce na večeři. Den jsme zakončili hromadným hraním společenských her.

V úterý dopoledne se uskutečnila výuka M, Čj, Aj a po obědě první lekce v „bazénu“ (požární nádrž s vyhřátou vodou 19°C). Následoval delší pěší výlet na jezera Čerovo a Černé, rozvodí a neplánovaně na největší šumavský vodopád Bílá Strž, což nám prodloužilo trasu o 8 km a bylo nutno odložit večeři na později. Vzhledem k ušlým 17 km rychlejším tempem jsme večer odpočívali.

Ve středu opět proběhla dopolední výuka, po obědě 2. lekce v bazénu – plavání, odpolední výšlap na Pancíř, rozhledna, občerstvení a zpět, večer opět společenské hry.

Ve čtvrtek dopoledne výuka, před obědem 3. lekce – skoky do vody. Po obědě jízda vysněnou lanovkou na Špičák a pak po svých rovnou do Železné Rudy, kde byl asi hodinový rozchod, pak osvěžení nohou v Kneippových chodníčcích a fofrem zpět. V Sirotku nás čekala poslední večeře. Od 19:30 závěrečná párty s občerstvením nakoupeným v Železné Rudě a hudbou.

V pátek už jen balení, úklid pokojů a hurá domů.