Školní akce

Výukový pobyt 9. třídy v Krkonoších

» » 4. červen 2013
  • 3.6 – 7.6.2013

Zdravíme všechny z Pece pod Sněžkou.

Včera (3.6.) jsme se hlavně rozkoukávali a procházeli se po Peci, kolem Úpy a došli jsme skoro až do Obřího dolu. Dlouhou dobu nám svítilo sluníčko, až ke konci procházky se zatáhlo a foukal silný vítr.

Tady se před místním obchodem po dlouhém období dešťů sluníme :)

Dnes (4.6.) jsme došli na Černou horu a prošli naučnou stezku rašelinšti. Původně jsme měli v plánu výlet do Janských Lázní se zpáteční cestou autobusem, ale protože silnice do Pece ze Svobody je stále pro autobusy uzavřená, rozhodli jsme se raději spoléhat pouze na vlasní nohy.

Lanovkou jsme vyjeli na Hnědý vrch a pak pokračovali pěšky na Černou horu. Vycházeli jsme za slunečného počasí, později nás obklopila mlha a střídavě se protrhávala a houstla. Krátký ale silný déšť jsme přečkali na horské chatě pod Černou horou.

Dnes (5.6.) jsme navštívili Relaxpark, kde jsme jezdili na bobové dráze a skluzavkách a skákali na trampolíně. Odpoledne jsme hráli bowling. Zítra máme v plánu pokořit Sněžku :)

A zde jsou fotky z cesty na Sněžku.

Nejdříve jsme jeli lanovkou na Portášky a pak už pěšky přes Růžohorky. Výstup byl sice namáhavý, ale pohled z vrcholu za to stál. Cestou ze Sněžky jsme se posílili domácími rohlíky a koláči na Luční boudě a pak už chvátali přes Výrovku zpátky do Pece.