Návštěva Olympijského parku

» » 22. únor 2014
  • 20.2.2014

Dne 20.2.2014 se vybraní žáci školy zúčastnili návštěvy Olympijského parku v Praze. Byla to odměna za skvělý výsledek (4. Místo v Plzeňském kraji) v celorepublikové soutěži ZŠ u příležitosti blížících se ZOH v Soči. Čtyřčlenný tým s nejlepšími sportovními znalostmi úspěšně řešil olympijský kvíz, velmi dobré bylo i umístění nejrychlejších žáků 1. a 2. stupně ve štafetových bězích na 2014m.

Po příjezdu a přivítání organizátory prvním naším sportovištěm byla biatlonová laserová střelnice, kde si žáci i učitelé mohli vyzkoušet střelbu na závodní terče. Po krátkém odpočinku následovala hodina na bruslích na „Ledovém ráji“ o ploše 6 500m2 . Po doplnění energie dobrým obědem a krátkým odpočinkem si většina dětí nenechala ujít možnost předvést své umění na snowboardu a i když někteří stáli na „prkně“ poprvé, hned bylo jasné, že olympijské vítězce Samkové rostou zdatní nástupci.

Na závěr celého programu byli žáci odměněni zlatými medailemi a 3 zástupci zhodnotili své prožitky spolu s reportéry ČT a postavičkami Čtyřlístku na hlavním pódiu. Žáci odjížděli domů plni dojmů, zážitků a s pocitem dobře stráveného dne. Tento pocit umocnilo i slunečné počasí, které nás doprovázelo po celou dobu návštěvy Olympijského parku. Odměnou pro doprovázející učitele byly úsměvy na tvářích žáků a jejich dobrá nálada.

Fotografií je mnoho, všechny jsou ke stažení zde .