Úřední deska

Informace k čipovému systému

» » 20. březen 2014

Vážení rodiče.
Od 1. dubna přechází ŠJ při objednávání a výdeji jídel na čipový systém.
U vedoucí ŠJ dostane vaše dítě po zaplacení zálohy 115,- Kč čip a přihlašovací údaje pro přístup ke svému účtu na internetu.

Jak postupovat: Zadejte webové stránky www.strava.cz . Vyplňte číslo zařízení: 4794 (označuje ŠJ ZŠ Mýto), zadejte uživatelské jméno (uživatel) a heslo, které jste obdrželi společně s čipem. Po přihlášení můžete uživatelské jméno i heslo změnit v rubrice nastavení. Na webové stránce si můžete také stáhnout aplikaci pro OS android (mobil, tablet).

Musíte zadat emailovou adresu (nejvíc dvě), na kterou vám systém může zasílat tyto zprávy: potvrzení objednávky, neodebraná strava, nezaplacené obědy, měsíční přehled. Můžete určit, které z těchto zpráv si přejete zasílat.
Objednávání stravy: Pro objednání zvolte položku Objednávky. Proveďte požadované volby a odhlášky. Nezapomeňte uložit potvrzením položky Odeslat. (Velmi podobný princip jako byl doposud.) V případě potřeby použijte nápovědu na stránkách.

Od 31.3.- 4.4. bude probíhat zkušební provoz, děti chodí na oběd s čipy, ale vaří se pouze jedno jídlo. Na další týden už bude možné objednat ze dvou jídel. Pokud nebude mít strávník objednáno, má automaticky oběd č. 1. Objednávat nebo už zvolené objednávky měnit je možno nejpozději 3 pracovní dny předem do 14.00 hod. Odhlášení stravy je možno provést den předem do 11.00 hod.

Zapomene-li strávník čip, o velké přestávce (9.30 – 10.45) hod. se ohlásí u vedoucí ŠJ, která poté vydá náhradní stravenku. Jestliže strávník ohlásí, že nemá čip až při výdeji stravy, bude muset vyčkat, až časové možnosti při výdeji stravy dovolí věnovat se jeho problému. Při opakovaném zapomínání si strávník musí zaplatit nový čip.
Při ztrátě čipu nahlaste tuto skutečnost co nejdříve vedoucí ŠJ, čip bude zablokován, aby nedošlo k jeho zneužití! Za nový čip zaplatí strávník opět zálohu 115,- Kč.