Noc s Andersenem

» » 7. duben 2014
  • 4.4.2014

4. dubna proběhla i na naší škole Noc s Andersenem.
Dvacet tři druháčků a tři paní učitelky se sešli v 18 hodin ve škole. Po seznámení se s komisařem Vrťapkou, který letos v Noci s Andersenem děti provázel, se přesunuli do kuchyňky. Upekli si dánský koláč Drommekage (buchtu snů) a brambory s česnekem. Pochutnali si na čerstvých jahodách, které dostali od jedné z maminek. V mezičase plnili různé rébusy, křížovky a další úkoly. Do aktivit se zapojila i paní ředitelka Helešicová, která přišla děti večer navštívit.

Po večeři se děti přesunuly do knihovny, kde si přečetly pohádku Princezna na hrášku. Poté zde zhlédly loutkové divadlo, které si samy včetně kulis vyrobily z papíru a pohádky si ve skupinách i samostatně nacvičily. Užily si spoustu zábavy.
Mezi děti zavítal „sám“ spisovatel H. Ch. Andersen, proběhla s ním beseda o jeho životě.

Děti se naučily a s chutí zazpívaly píseň O komisaři Vrťapkovi. Došlo i na čtení ukázky z nové knihy O Vendulce a drakovi.

Po znělce na dobrou noc se ve školní družině všichni uložili ke spánku.
Ráno proběhla společná snídaně, děti dostaly pamětní pohlednice s komisařem Vrťapkou jako vzpomínku na Noc s Andersenem a plny dojmů odcházely v doprovodu rodičů domů.