Vánoční krabice od bot

» » 7. prosinec 2014

Naše škola se zapojila do charitativní akce Vánoční krabice od bot. Smyslem této akce je nastřádat a předat dárečky, které si pod stromečkem rozbalí děti ze sociálně slabých rodin, nízkoprahových klubů, děti pěstounských prarodičů, nebo potřebných samoživitelů. Nejsou to jen ,,navenek“ chudé rodiny, ale ty, které se potýkají s opravdovými existenčními problémy. Naše krabice může být možná ten nejlepší nebo i jediný dárek, který na Štědrý den rozzáří další dětské oči. O to, aby se krabice dostaly do správných rukou, se postarají pracovníci organizací, jako jsou např. DOMUS, Diakonie, Latus, Kotec, SPR Plzeň, Náhradním rodinám a další. Z uveřejněného seznamu obdarovávaných dětí jsme si nejprve vybrali čtyři (ve věku 7 a 10 let). Akce se však u žáků naší školy a jejich rodičů setkala s takovým ohlasem, že jsme mohli obdarovat ještě další tři děti. Žáci přinesli hračky, plyšáky, knihy, hry, puzzle, školní potřeby, omalovánky, sportovní potřeby, drogerii, oblečení, ale i něco dobrého na zub. Všem, kteří se do akce zapojili velice děkujeme. Vážíme si toho, že naše děti mají dobré srdíčko a není jim osud jiných lhostejný. Přejeme všem šťastné, pohodové a spokojené Vánoce.