Bobby cars - finále Plzeň

» » 23. duben 2015
  • 21.4.2015

Dne 21.4.2015 se konalo v Plzni Finále Česko-německých dětí Bobby Car.

Do finále se probojovalo 6 týmů z České republiky se svými družebními partnery. Z 80 dětí z deseti partnerských škol na Zlaté cestě z Horní Falce a západních a středních Čech, soutěžilo v Plzni pouze 24 dětí.

Čtyřčlenné družstvo ze Základní školy v Mýtě tvořili 2 kluci, Michal Hrachovec ze 4. třídy a Dominik Barczyk z 5. třídy a dále Denisa Perlíková s Janou Fryčkovou z 5.třídy.

V jednu hodinu zaznělo první startovní odpočítávání. Asi na 50 metrové dráze jeli vedle sebe závodníci z Německa a Česka. V polovině trati zdolali zatáčku a na konci čekal kamarád z partnerské země a převzal štafetu. Rozjel malé odrážedlo zvané Bobby car a snažil se ujet soupeřům. Mýtské družstvo s grafenwöhrskými kamarády jelo dokonce třikrát. Soutěž proběhla tak rychle, že jsme ani nezpozorovali, že bojujeme o medailové umístění.

Velké motokáry zase patřily dospělým. Starostům měst a učitelům, které děti doprovázeli. Jízda dospělé lákala, soutěžili o soudek plzeňské dvanáctky. Všichni velmi netrpělivě čekali na vyhlášení vítězů. V 15.30 jsme se dočkali.

A JAK TO DOPADLO?
Nad očekávání báječně. Děti naší ZŠ s kamarády z Grafenwöhru dosáhly na metu vskutku vysokou. Umístily se na 2. místě. Lesklé madaile na krku, dva diplomy a model maličkého Bobby car jim bude připomínat, jaké to bylo úspěšné odpoledne a jak vzorně reprezentovali svou školu.

Zápal dětí byl oceněn a snad i pomohlo nadšené fandění obou paní učitelek, Barbory Lenkové a Jindry Roučkové, které děti do Plzně přivezly.

Video z akce můžete zhlédnout zde: http://www.otv.de/pilsen-deutsch-tschechisches-bobby-car-rennen-intensiviert-partnerschaft-166076/