Úřední deska

Změny na webu

» » 16. září 2015

Vážení uživatelé webových stránek,

web doznal několika změn, které snad budou posunem k lepšímu.

Stránkování

Jak už jste si asi všimli, v sekcích s vícero články zmizely odkazy „starší“ a „novější“, kterými bylo možno listovat vždy o jednu sérii článků tam či zpět a přibylo číslované stránkování, kdy můžete kliknout rovnou na sérii článků kdekoliv v historii bez únavného opakovaného listování.

Aby se usnadnila orientace ve stránkování, při podržení kurzoru myši nad konkrétním číslem stránky se ukáží v bublině data vydání článků na odkazované stránce. Pokud tedy víte, že hledáte přibližně něco z dubna 2010, stačí myší přejíždět nad stránkováním a kliknout až na stránku, která podle datumů v bublině hledanému období vyhovuje.

Funkce zobrazení datumů je dostupná pouze při použití myši, protože dotyková zařízení nic takového jako podržení kurzoru nad odkazem neznají a dotek pokládají rovnou za kliknutí.

Mobilní zobrazení

Protože dosavadní uspořádání webu není příliš vhodné pro zobrazení na menších displejích mobilních telefonů, takže bylo nezbytné každou stránku zoomovat a posouvat, byl v režimu testování spuštěn responzivní design právě pro mobilní telefony. Jedná se zatím o celý školní web s výjimkou osobních stránek žáků, které budou upraveny až po ukončení testování.

Vzhled stránek je přizpůsoben pouze pro mobily, na tabletech je velikost displeje dostatečná k standardnímu zobrazení. Identifikuje-li se vaše zařízení jako mobil, měl by se Vám web automaticky načíst v novém rozvržení pro mobilní telefony.

Co se změnilo? Rozvržení webu je jednosloupcové, zmizelo pozadí, ornamenty a hlavička, font a obrázky byly přizpůsobeny tak, aby byly čitelné i bez zoomování. Funkce zoomu však zůstala zachována, takže i přizpůsobenou stránku lze zvětšovat. Menu a vyhledávání jsou nyní skryty po vzoru aplikací Androidu v liště webu. Zda do lišty přidat i RSS a výpis posledních článků, ponechám na Vašich případných reakcích. Budete-li si to přát, bude lišta přepracována a funkce přidány.

Protože je testování responzivního zobrazení na široké škále zařízení a prohlížečů složité, prosím Vás tímto, abyste mi případné chyby nahlásili buď mailem, anebo přímo zde v komentářích. Klidně anonymně, jen bych uvítal název zařízení, název prohlížeče a velikost a rozlišení displeje, na kterém se chyba projevila.

Děkuji, R Hrbáč
Vložit komentář:
 
Administrátor si vyhrazuje právo zasáhnout vůči nevhodným příspěvkům.