Noc s Andersenem

» » 6. duben 2016
  • 1.4.2016

V pátek se žáci 2. třídy připojili k Noci s Andersenem. Na spaní ve škole se velmi těšili a vše si náležitě užili. Sešli se v počtu 21 žáků.

Společně si upekli ve cvičné kuchyňce pizzu a dánský koláč. Po večeři vyluštili tajenku a seznámili se s novou knihou Expedice z pohlednice, malovali, skládali obrázky, četli pohádku Princezna na hrášku. Mezi děti zavítal i pan H. Ch. Andersen, děti na něj měly spoustu dotazů.

Před uložením k spánku poslouchali audionahrávku pohádky Malá mořská víla. Na závěr večera absolvovali malou stezku odvahy, na jejímž konci čekal H. Ch. Andersen a dal jim kartičku do pohádkové skládačky z pohádky Malá mořská víla.

Usínali při poslechu živého vysílání Českého rozhlasu 2, kde bylo možno vyslechnout hosty a na závěr pohádku Ošklivé káčátko.

Po snídani odešly děti spokojeně domů v doprovodu svých rodičů.